הסוגים השונים של בשר כשר: מדריך לאירועי קייטרינג

הסוגים השונים של בשר כשר: מדריך לאירועי קייטרינג

אם אתם מתכננים אירוע קייטרינג ורוצים להציע אפשרויות כשרות, חשוב להבין את סוגי הבשר הכשרים השונים הקיימים. במדריך זה, נסקור את היסודות של בשר כשר ונחקור את הקטגוריות השונות של בשר כשר המוכרות על ידי חוקי התזונה היהודיים.

מה זה בשר כשר?

בשר כשר מתייחס לבשר שהוכן ונשחט על פי חוקי התזונה היהודיים, המכונה כשרות. חוקים אלו מכתיבים אילו בעלי חיים ניתן לאכול, כיצד יש לשחוט אותם וכיצד יש להכין את הבשר.

הלכות הכשרות מבוססות על התורה, ספר הקודש היהודי, ופורשו ושוכללו במשך מאות שנים על ידי מלומדים ורשויות דת יהודיות. מטרת החוקים הללו היא להבטיח שהמזון שיהודים אוכלים יהיה טהור, בריא ומזין.

בשר כשר חייב להגיע מבעלי חיים שנשחטים באופן פולחני ומוכנים על פי הנחיות מחמירות. זה כולל שימוש בסכין חדה כדי לחתוך את הגרון והסרת כל הדם מהבשר. החיה חייבת להיות גם בריאה וללא כל פגמים או פציעות בזמן השחיטה.

סוגי בשר כשר

ישנן שלוש קטגוריות עיקריות של בשר כשר: בקר, עוף וכבש. לכל אחת מהקטגוריות הללו יש מערכת חוקים והגבלות משלה.

בשר בקר

בשר בקר הוא הסוג הנפוץ ביותר של בשר כשר. על מנת שבשר בקר ייחשב כשר, על הבהמה להיות פרה, שור או כלה שנשחט והוכן על פי הלכות הכשרות.

הבשר חייב להגיע מהחלק האחורי של הבהמה, ויש להוציא כל דם מהבשר לפני צריכתו. רק נתחי בשר מסוימים נחשבים כשרים, כולל הרגל האחורית, הצלע והחלציים.

עוֹפוֹת

עופות הוא סוג פופולרי נוסף של בשר כשר, כולל עוף, ברווז והודו. כדי שהעופות ייחשב כשר, יש לשחוט ולהכינו על פי הלכות הכשרות.

יש לשחוט את העופות על ידי שוחט מיומן ומוסמך, שמשתמש בסכין חדה כדי לחתוך את הגרון ולהוציא את הדם מהבשר. כמו כן, העופות חייבים להיות נקיים מכל פגמים או פציעות בזמן השחיטה.

טלה

כבש הוא הסוג השלישי של בשר כשר, ויש לשחוט ולהכינו גם על פי הלכות הכשרות. כמו בשר בקר ועופות, יש לשחוט את הטלה על ידי שוחט מיומן ומוסמך ויש להסיר את כל הדם מהבשר.

בנוסף לשלוש הקטגוריות הללו, ישנם עוד כמה סוגי בשר כשרים שפחות נפוצים. אלה כוללים עז, בשר צבי וארנב, שגם אותם יש לשחוט ולהכין לפי הלכות הכשרות.

סיכום

אם אתם מתכננים אירוע קייטרינג ורוצים להציע אפשרויות כשרות, חשוב להבין את סוגי הבשר הכשרים השונים הקיימים. על ידי הבנת הכללים וההגבלות של בשר כשר, תוכלו להבטיח שאירוע הקייטרינג שלכם עומד בחוקי התזונה היהודיים וכי לאורחים שלכם יש מגוון אפשרויות כשרות לבחירה.

קייטרינג גלאט גורמה כושר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Order Now

התקשר אלינו או מלא את הטופס למטה וניצור איתך קשר. אנו משתדלים לענות על כל הפניות תוך 24 שעות בימי עסקים.